AlbanianLove.Tk

AlbanianLove.Tk

Showing Some Love
 
ForumPortaleCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poezi Dashurie Nga AlbanianLove

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BeRaTsI_ZeMeR
Admin
avatar

Numero di messaggi : 78
Data d'iscrizione : 12/06/2009
Età : 23
Località : Berat Albania

MesazhTitulli: Poezi Dashurie Nga AlbanianLove   Thu May 27, 2010 5:13 pm

T'kam dasht me zemet t'kam dashut me shpirt
Qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit
Nje zemer e pata dhe ate ta fala
Ma more ma theve dhe per jet ma ktheve
Me fjal me the te dua
Me zemer me the sje per mua

Dua te shkoj
Dua te harroj
Por dije nje gje
Qe gjith te perkujtoj

-----------

Ne thellsine e zemres time
eshte vendos nje emer
Pergjithmone kete emer
do ta mbaj ne zemer

------------------

Lumturine kerkova por une nuk e gjeta,
Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha,
Dashurine per ty e ruajta ne fshehtesi,
Por i kam treguar dikujt dhe ti mire e di,

Sa here ti me vjen prane meje,
Une bie ne mendime sepse ti je ilaqi i zemres sime

----------

Dashuria u jep mend
Ayre që s'kanë
Ndërsa u merr mend
Atyre që kanë

------------------

Ne te kumanoves e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpyrt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e kumanovares eshte shume shtrenjt

----------

Nenaten e qete
ne gjumin e lete
kur me kujtohesh
ti nuke mundem me fjet

------------------

Pse mkriove perendi qe te vuj per dashuri
Pse me lindi nena ime qe te jam me shum kujtime,
Oh kjo jete sa e shkret un pa ty vetun me ndejt.

Rruget jan te gjata
Netet jane pa fund
Qendroj larg teje e ste gjej askund,
Eja ti pran meje mos me le ne vetmi
Lejoma te puthi njeher dhe t'a largoj ket merzi.

----------

Njeriu pa dashuri si nena pa femije
Buza e pa puthur si lulja e keputur
Zemra ne vetmi si bora u shkri...

---------------

E pranoj se jam fajtor qe ty zemren ta kam thy
E pranoj se kam gabuar qe ty shpinen ta kam kthy
E pranoj se zemra jote dhimbjet nuk i meriton
E pranoj se n'jeten time me mungon me mungon
Jo s'te harroj kurre s'mundem ty t'mos dashuroj

----------------------

E mallkoj diten qe te pash.
E mallkoj shiqimin qe ta dhash.
E mallkoj buzqeshjen qe ta dhurova.
E mallkoj veten qe ne ty u dashurova.

-----------

do te behem zog
e ti se do te me njohesh
do te vi ne dasem
kur ti te martohesh
do ti bi daulles
per lamtumiren tuaj
kurse une i mjeri vetem,
vuaj dhe vuaj

te deshiroj
fat ne jet
nje trup me shendet
ne shtepi harmoni
dhe dashuri pa kufi

------------------

Ore djal ore djal
po ti tham nja dy tri fjale
sie ke nis hiq mire s eki
po veq vazhdo se vete e di

kur te lodhesh nga kjo loj
mos mendo t'kthehesh perser
s edhe une do di te jetoj
ta bej jeten sikur ti....!!

------------

zemra zemres
i bon lutje
dashuria e par
fillon me Puthje
zemra e femres
esht hotel
kush don hin
e kush don del
po zemra e mashllit
esht si gur kush hin
brenda nuk del kurr

----------------------

Nuk jam poet,
të shkruaj poezi
Por fjalën të dua,
E shkruaj vetëm për ty
Bilbili në degë
Sa bukur këndon
Ti puthsha buzët
Ti që e lexon

------------

Sikur lulja pa arome
sikur perla pa shkelqim
ashtu do ngelem une
n,q,s ti nuk je shpirti im

-----------------

Dashuria fillon me nje shikim,
vazhdon me nje buzeqeshje,
zmadhohet me nje puthje,
dhe perfundon me dy pika lot.

--------

Zemra lengon
vajtimi shpejton
dashurinë e parë
do ta kujtoj edhe në varrë.
Do te bëhem shkrumb e hi
do te tretem nga një dashuri
zemra me thot të dua
pse me ben kaq shumë të vuaj?

Gjithmone kan thënë
nga urrejtja e tepert
shfaqet ndjenja e dashurise
dhe shfaqet ne horizont.

-------------

Eh ta dish sa shume te dua
do te rrije veq me mua,
dua ti ndjej buzet e tua,
dhe fjalet qe vetem ti mi thua.

---------

Une dhe ti
ti dhe une
me nje fjal te
DUA SHUM

--------------

Kujt i thua lule
kujt i thua hen
kujt i thu princeshë
si mu ke then
A te duket njejte
kur e perqafon
athu nje qast ndalohesh
mbyll syte e më kujton..!
Athu te rren mendja
me kerkon ne shpi
po vendi im eshte bosh
une mungoj te ti..!!

Tash a me njeh?tash a e din se kush jam un?tash a e kupton se zemra ime
te ka dashur shum?un bera gjdogje te mundur per ty tash mund tme
kuptosh pse kam pasur aq shum lot ne sy!vetim ti je vetem ti ke qen
gjithmon ne ket zemren time dhe kjo kurr nga vetja ste largon,edhe pse
sjemi bashk un ma te leht e kam pasi qe ta kam deshmuar se si un askush
ne bot ste don,dikur neve na ndajten nderhyn ne dashurin ton a thua
tash jan penduar dhe me zdot na lendojn,gjithmon e pyes veten pse
?pse?pse nuk e pata at guxim me koh pse lejova qe dikush tjeter te na e
nderprej dashurin ton...Un gjith mon tr desha ashtu si edhe ti a dot
vij ndonjeher ajo dit te kem ty ne perqafim,lotet e mi nuk kan pushuar
as nje her se derdhuri per ty edhe ket vet ti zemer e di,tash jemi shum
larg te dyt te vetmuar smund ta gjejm as nje tjeter dashuri se per ne
gjdo person tjeter shpejt na u bahet i huaj,kam provuar por nuk provoj
me dot se ekam kuptuar se ta dashuroj dike tjeter esht shum e
kot,prandaj kshtu po rri mes vetmis dhe dikuj tjeter e zgjodha vetmin
sepse ma e mir per mua esht vetmija se sa zavensimi yt me dike tjeter
te kam dasht-te dua-do te dua-gjat gjith jetes.....???-----

me fal qe te lendova dikur
me fal qe deshiren tende
nuk guxova ta provoj kurr
me fal qe sika me ty por sishte
fai im edhe vet e di.

a thua ku je athua ne enderr
a me sheh-a thua a te mungoj
si dikur a thua a me therret edhe ne gjum

numrin tim ne tel.ende a e mban
aj lexon ende mesazhet me titullin-do te dua per sa tjem gjall-
te gjith per ne e din e shum na gjykojn e ka edhe shum te tjer
se ket dashuri dhe ket besnikri shum e lakmojn.Më e rëndë se toka Më e lehtë se hija
E vjeter sa lindja Pafund sa gjithësia
E ëmbël sa fjala E hidhur sa pikëllimi
E ngrohët sa falja E fortë sa qëndrimi
Rrënon edhe atje Ku fare ska ndërtuar
Ep fryte në atë vend Ku rrënjë ska lëshuar
E-ndrit errësirën Errëson ndriqimin
I pasuron ëndrrat Dhe ndalon ëndrrimin
Ujitet dhe jeton Edhe në shkretëtirë
Përballon acarin Dhe nuk ka të ngrirë
Rrallë kthehet aty Qe njëherë del
Është fuqi e fort Kur pushton s`pari herë
Pastron çdo plagë Dhe një ofshamë liron
Sa do t`jetë e dhimbshme Plagën e shëron
Vajin e kthen në këngë Ngushllimin në urim
Ndryshk unazat ne gisht Kur nuk ka bashkim
Kur ndizet t`parën herë Flaka e saj përjetohet
Vetëm prushi nëse mbetet Është e para dhe nuk harrohet
Syri nuk e shef Veshi nuk e dëgjon
Zemra është folea Që në të banonMbi perfytyrimin e endres shoh syt e tusikur lutem per dicka por sikur
nuk i kuptonah i dashur sa do te deshiroja ti te me percillnjene cdo ap
te jetes sime por kjo s'eshte emundur se ti jeton larg meje.ne rruget e
lagura nga shiu fshijne edhe hapat e tuae ne rrugen e fatit triunfon
dashurijaate dit te bukur ta tregova rrugen per ne shtepin timee din si
te flasesh per te kaluaren eshte sikur ta vrasesh vetenpor shpresat se
do te bashkohemi se shpejti te dy.me duket se kam humbur nga largesija
jote.me ka mbetur vetem fotografija jotedhe un e tretur nga vemija
veten e shikoj dhe e shikoj.te marr me vete kudo qe te shkoj por kot ti
je larg meje shum larg.me larg se cdo her tjetervetem ne enderr me
afrohesh dhe me thua te duae kur hap syt nuk je pran meje.sa me ka marr
malli te shoh te prek dhe te puth si atyre dit te ngrohtate veres ta
shijoj ngrohtesin e shpirtit tend ne shpirtin tim mun si gushtit te
sivjecemqe ika aq shpejt e mua me treti largesija duke te len tye ne
vemi .tash mundohem te kerkoj perseri ne jeten time te pa fundTE KERKOJ
TE KERKOJ...Ne te dy biseduam
dhe dikur na erdhi dita dhe u takuam
u takuam por ne momentin qe u takuam
un ne ty u dashurova dy pika lot
me ran ne tok te thash..... te dua pergjithmon
ti nuk mu pergjigje me le te vuaj
dhe te rri ne mendime
e pres pergjigjen tande
te me tregosh se se a mundesh te me dashurosh
per ty M......... un po vuaj
per ty M..... . po lotoj
per ty M..... po mendoi
M.... te dashuroiiiii ...kur e mora vesh qe me ke genjy desh me ra qielli permbi,
mu be dita
sterr e zez ,mu ben endrrat te pa shpres,mu be jeta e pa deshiruar ,me
ktheve ne te mallkuar ,o zot i madh pse e fale ket njeri qe ne zemer
ska dashuri dhe mu me lejon te jetoj me dhimbje e per ket jet me lot ne
sy nga nje mekat qe ja lejova zemres ta dashuroja nje njeri si AI


ME FJAL TE BUKURA ME KE MAJT SI E KISHE AT GOJ MJALT!!!
JETEN MA ZBUKUROVE POR NE TEVRTET KREJT MA SHKATERROVE E NGA FRIKA U LARGOVE
SPATE GUXIM MEM TREGU QE ME TJETREN ISHE MARTU E MU ME THOJE PERDIT TE DU!!!!
UN E SHKRETA E VERBUAR NGA DASHURIA JOTE TE MALLKUAR
PER FEJES FAMILJEN E PATA BASHKU TUJ TE PRIT PERDIT ME THE ZHDUKU E MOS ME PRIT.
VETEM I FJAL MOS E HARRON PER JETE QYSH E KI LYP BESA KI ME E GJET
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://albanianlove.tk
 
Poezi Dashurie Nga AlbanianLove
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
AlbanianLove.Tk :: AlbanianLove Forum :: Poezi Dashurie-
Kërce tek:  
Albanian TopSitesForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog